Počet nalezených dokumentů: 1
Publikováno od do

Ediční teorie a metodika
Šťovíček, Ivan
2008 - český
Publikace věnovaná ediční teorii a metodice je výborem statí prom. hist. Ivana Šťovíčka, CSc. (nar. 1938). V autorské redakci zpřístupňuje dvanáct expertních pojednání k editologické problematice novodobých pramenů. Jejich výběr a uspořádání vycházel ze záměru předložit ucelený soubor příspěvků, který by se stal průvodcem po editorově činnosti. Tyto vybrané texty jsou uznány jako metodika Odborem archivní správy a spisové služby Ministerstva vnitra ČR. Kniha je doplněna autorovým biogramem, bibliografií a obohacena rozhovorem o jeho životě a profesi. The publication dedicated to the editorial theory and methodology is a selection of articles by historian Ivan Šťovíček (born 1938). Under the author’s edition the publication presents twelve expert essays on problems related to editorial methods relevant to modern historical sources. Their selection and method of organization aimed at systematic presentation of articles, to provide a representative review of author’s publications. The book is supplemented with the author’s biogram, a bibliography of his works and enriched by an interview with the author on his life and professional work. Klíčová slova: editorial theory Plné texty jsou dostupné na jednotlivých ústavech Akademie věd ČR.
Ediční teorie a metodika

Publikace věnovaná ediční teorii a metodice je výborem statí prom. hist. Ivana Šťovíčka, CSc. (nar. 1938). V autorské redakci zpřístupňuje dvanáct expertních pojednání k editologické problematice ...

Šťovíček, Ivan
Masarykův ústav a Archiv, 2008

O službě

NUŠL poskytuje centrální přístup k informacím o šedé literatuře vznikající v ČR v oblastech vědy, výzkumu a vzdělávání. Více informací o šedé literatuře a NUŠL najdete na webu služby.

Vaše náměty a připomínky posílejte na email nusl@techlib.cz

Provozovatel

http://www.techlib.cz

Facebook

Zahraniční báze