Počet nalezených dokumentů: 1
Publikováno od do

Fenomén Sparta
Folprechtová, Lucie; Halada, Andrej
2012 - český
Diplomová práce Fenomén Sparta podává obsahově ucelený přehled o významu a postavení fotbalového klubu AC Sparta Praha v českém fotbale. Jedná se o publicistický text podložený dostupnými informačními zdroji. Práce se pokouší zmapovat hlavní důvody dlouhodobé dominance Sparty na fotbalovém poli, její dlouhou a ne vždy lehkou cestu historií, dosažené úspěchy, významné fotbalisty (často české, respektive československé reprezentanty), mocné vlastníky klubu, podporu fanoušků, ale i obrovský tlak ze strany médií. Práce obsahuje i část popisující letitou rivalitu Sparty s jejím hlavním městským konkurentem Slavií. The MA thesis The Sparta Phenomenon provides a comprehensive overview of the significance and rank of the football club AC Sparta Prague in Czech football. This is presented as a journalistic text substantiated by the available information sources. The thesis attempts to survey the main reason(s) for Sparta's long-term dominance on the football field, her long and not always easy path of history, achievements, significant players (often Czech, respectively Czechoslovak, national team members), powerful club owners, fan support and tremendous pressure from the media. The thesis also includes a section describing the long-standing rivalry between Sparta and the city's main rival Slavia. Klíčová slova: vrcholový sport; sportovní kluby Plné texty jsou dostupné v knihovně Literární akademie.
Fenomén Sparta

Diplomová práce Fenomén Sparta podává obsahově ucelený přehled o významu a postavení fotbalového klubu AC Sparta Praha v českém fotbale. Jedná se o publicistický text podložený dostupnými informačními ...

Folprechtová, Lucie; Halada, Andrej
Literární akademie, 2012

O službě

NUŠL poskytuje centrální přístup k informacím o šedé literatuře vznikající v ČR v oblastech vědy, výzkumu a vzdělávání. Více informací o šedé literatuře a NUŠL najdete na webu služby.

Vaše náměty a připomínky posílejte na email nusl@techlib.cz

Provozovatel

http://www.techlib.cz

Facebook

Zahraniční báze