Počet nalezených dokumentů: 11
Publikováno od do

Spotřebitelské úvěry - revize právní úpravy
Hulmák, Milan
2008 - český
Článek se zaměřuje na novinky, které přináší nově přijatá směrnice o spotřebitelských úvěrech. Jako zásadní změna z pohledu spotřebitele se jeví asistenční povinnost věřitele, rozsáhlá informační povinnost, povinnost posuzovat úvěruschopnost a oprávnění spotřebitele odstoupit od smlouvy. The article concentrates on the news brought by the currently adopted consumer credit directive. From the consumer´s point of view, the fundamental change has proved to be creditor´s duty of assistance, duty to inform, duty to assess creditworthiness and consumer´s right to withdraw from a contract. Klíčová slova: consumer law; consumer credit Plné texty jsou dostupné v digitálním repozitáři Akademie Věd.
Spotřebitelské úvěry - revize právní úpravy

Článek se zaměřuje na novinky, které přináší nově přijatá směrnice o spotřebitelských úvěrech. Jako zásadní změna z pohledu spotřebitele se jeví asistenční povinnost věřitele, rozsáhlá informační ...

Hulmák, Milan
Ústav státu a práva, 2008

O službě

NUŠL poskytuje centrální přístup k informacím o šedé literatuře vznikající v ČR v oblastech vědy, výzkumu a vzdělávání. Více informací o šedé literatuře a NUŠL najdete na webu služby.

Vaše náměty a připomínky posílejte na email nusl@techlib.cz

Provozovatel

http://www.techlib.cz

Facebook

Zahraniční báze