Počet nalezených dokumentů: 1
Publikováno od do

Franz Jägerstätter und sein Gewissen: Begriff, Bildung und Bewährung.
SCHLAGER-WEIDINGER, Thomas
2008 - německý
K "případu Jägerstätter" bylo již dříve mnoho publikováno ze sociologického a historického pohledu, v souvislosti s blahořečením byla tato hlediska obohacena i o teologickou perspektivu. V těchto kontextech byly implicitně zahrnuty a představeny také etické otázky, přičemž doposud ještě nedošlo k detailnímu explicitnímu zpracování z morálně-teologické perspektivy. Disertace proto vědomě staví svědomí Franze Jägerstättera do středu svého zájmu. Zvláštní pozornost věnuje disertace 37 dopisům z osobní pozůstalosti Jägerstättera, které byly takto poprvé vědecky zpracovány. Plné texty jsou dostupné v digitálním repozitáři JČU.
Franz Jägerstätter und sein Gewissen: Begriff, Bildung und Bewährung.

K "případu Jägerstätter" bylo již dříve mnoho publikováno ze sociologického a historického pohledu, v souvislosti s blahořečením byla tato hlediska obohacena i o teologickou perspektivu. V těchto ...

SCHLAGER-WEIDINGER, Thomas
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, 2008

O službě

NUŠL poskytuje centrální přístup k informacím o šedé literatuře vznikající v ČR v oblastech vědy, výzkumu a vzdělávání. Více informací o šedé literatuře a NUŠL najdete na webu služby.

Vaše náměty a připomínky posílejte na email nusl@techlib.cz

Provozovatel

http://www.techlib.cz

Facebook

Zahraniční báze